‘Gamzeli güzel’ Bahar Öztan’a veda! ‘Çabaladı ama olmadı maalesef’

Daha önce üç kez yendiği kansere 2023’ün son aylarında tekrar yakalanan Bahar Öztan, üç aydır hastanede tedavi görüyordu. Son 10 gündür durumu ağırlaşıp yoğun bakıma alındığı öğrenilen usta oyuncu, dün yaşam mücadelesini kaybetti.

“CANIM ANNEM HUZURA KAVUŞTU”

Acı haberi Bahar Öztan’ın oğlu Yiğit Çolak, “Canım annem huzura kavuştu” mesajı ile sosyal medya hesabından duyurdu.

“ACIMIZ TARİFSİZ”

Ünlü oyuncunun yakınları ve sevenleri, son göreverini yerine getirmek için Üsküdar Şakirin Camii’ndeydi. Cenaze töreninde taziyeleri kabul eden Öztan’ın oğlu, “Üzgünüm, ne diyebilirim ki? Acımız tarifsiz, annemi sonsuzluğa uğurluyoruz. Sevenlerimiz yalnız bırakmadı, katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

SANAT DÜNYASINDAN KATILIM AZ OLDU

Yağış altında gerçekleşen törende gözler ünlü simaları aradı. Cenazeye sanat dünyasından; Perihan Savaş, Serdar Gökhan, Safiye Soyman, Nuri Alço, Tuğba Özay ve Bora Gencer katıldı.

Bahar Öztan, ikindi sonrası kılınan cenaze namazı sonrası dualarla sonsuzluğa uğurlanarak, Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

“ÇOK ÇEKTİ”

Cenazeye katılan usta sanatçı Perihan Savaş, “Çok çekti, uzun zamandır hastanede olduğu için görüşememiştik. Üzgünüm, konuşamıyorum. Dünya iyisi bir insandı” dedi.

“ONU ANLATMAYA KELİMELER YETMEZ”

Safiye Soyman, “Sözün bittiği yerdeyiz, çok üzgünüm. Benim çok iyi arkadaşımdı, Bodrum’da çok vakit geçirirdik. Onu anlatmaya kelimeler yetmez. Hiç kimseyi kırmayan güzel bir insandı, mekanı cennet olsun. Onu hiç unutmayacağız. Aslında çok da savaştı bu hastalıkla, o kadar morali yüksekti ki hiç ölmeyecek gibi. Hepimizi çok üzdü, hiç ona yakışmadı ölüm” şeklinde konuştu.

“ALLAH HERKESE BÖYLE BİR EVLAT NASİP ETSİN”

Oyuncu Nuri Alço, “Kalbi, ruhu çok güzel bir insandı. Yani bu kadar yıllar uğraştı çabaladı ama olmadı maalesef. Bu hastalık bir bulaştı mı insanın yakasını bırakmıyor. Tam yaşayacağı zamanları yaşayamadı. Oğlu Yiğit hep yanındaydı, bir saniye bile ayrılmadı. Allah herkese böyle bir evlat nasip etsin. Tam da hayırlı bir günde ramazanın cuma gününde aramızdan ayrıldı. Allah yolculuğunu iyi kılsın, başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x