Diyanet’e iş insanlarından makam aracı istedi

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kiraladığı Audi A8 marka araçla ilgili tartışma sürüyor. Ali Erbaş, “Eski araba kullanılamaz hale gelmişti” dedi, özel kalem müşaviri Suat Okuyan ise iş insanlarından yeni arabalar istedi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı skandallarla gündeme gelmeye devam ediyor. Son tartışma da yine lüks makam araçlarıyla ilgili. Kamuda tasarruf tedbirleri hayata geçirilirken Diyanet’in başka seçenekler olmasına rağmen Audi A8 kiraladığı ortaya çıktı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Özel Kalem Müşaviri Suat Okuyan ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada makam aracı üzerinden yürüyen tartışmanın ‘maksatlı’ ve Erbaş’ın maneviyatına yönelik rencide edici bir şekilde yapıldığını öne sürdü.

“GÜNDEMİ BOŞA ÇIKARACAK CÖMERT BİR DAVRANIŞ…” 

“Moğolistan’dan Haiti’ye, Tataristan’dan Zimbabwe’ye birçok insanın bu tartışma nedeniyle kalplerinin kırıldığını” söyleyen Okuyan, iş insanlarından araç istedi:

– Mütedeyyin işadamlarımızdan, kadirşinas hayırseverlerimizden istirhamım Mevlanın en güzel şekliyle yaratmış olduğu güzel ağızlarında ‘çirkin, murdar bir sakız gibi’ çiğnedikleri bu gündemi boşa çıkaracak bir iyilik olarak cömert bir tavırla bir makam aracını Diyanet İşleri Başkanlarımızın kullanımına tahsis olunmak üzere ‘Türkiye Diyanet Vakfımız’ demirbaşına kazandırmaya davet ediyorum.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Audi A8’le birlikte kullanabileceği toplam 6 araç bulunuyor. Aralarında Audi, Mercedes, Vito, Togg’un da olduğu lüks araçlara rağmen hala bu çağrılar yapılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x